HUSKY Filter

Atrybut produktu: Marka produktu

Atrybut produktu: Kolekcje specjalne

Atrybut produktu: Materiał

Seltmann Weiden

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Seltmann Weiden – sklep Frasco poleca markę wielbicielom stylu retro

W sklepie Frasco jesteśmy wielkimi wielbicielami porcelanowych wyrobów. Właśnie dlatego nie mogło u nas zabraknąć jednej z najpopularniejszych w Niemczech marek Seltmann Weiden. Sklep Frasco przygotował szeroką ofertę produktów tego producenta. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tutaj kolekcja Marie Luise, która zachwyca retro designem i skromnym, choć gęstym zdobnictwem.

Warto w tym miejscu wspomnieć co nieco o historii marki, ponieważ jest ona niezwykle ciekawa i ma spory wpływ na design oferowanych przez producenta naczyń. Christian Seltmann – bo tak na początku nazywała się marka – utworzyła pierwszą fabrykę porcelany już w 1910 roku. Nazwa pochodzi oczywiście od nazwiska założyciela, który fachu nauczył się od swojego ojca – również producenta porcelany. W 1957 roku fabryka rozwinęła się do tego stopnia, że włączyła do swoich struktur słynną fabrykę porcelany Königlich Tettau.

Z upływem czasu fabryka przejmowała kolejne zakłady produkcyjne i przekształciła się w grupę przedsiębiorstw Seltmann Weiden. Bavaria, bo to w niej produkowana jest niemiecka porcelana, stała się słynnym na cały świat regionem, który chętnie odwiedza coraz więcej osób. Co warto również wspomnieć, grupa w dalszym ciągu jest rodzinną firmą, a Seltmann Weiden Bavaria porcelana cieszy się wciąż ogromnym zainteresowaniem osób z całego świata.

Seltmann Weiden sklep Frasco bez wahania włączył do swojej oferty. W końcu marka posiada ponad 200-letnie doświadczenie w produkcji porcelany i obecnie zatrudnia około 800 pracowników. Grupa zajmuje się obecnie produkcją porcelany stołowej dla gospodarstw domowych, a ich klientami są również hotele i biznesy gastronomiczne.

Seltmann Weiden Bavaria – porcelana wysokiej jakości

Wspominając o grupie Seltmann Weiden, sklep Frasco nie mógł pominąć faktu, w jaki sposób powstają ich wyroby porcelanowe. Dzisiaj marka to doskonałe połączenie zaawansowanych technologicznie procesów produkcyjnych z ręcznym rzemiosłem. Przekazywane z pokolenia na pokolenie umiejętności i ekologiczne techniki produkcyjne są dzisiaj wizytówką marki.

Wysoka jakość wykonania i bezpieczne dla środowiska, tradycyjne metody produkcji wyróżniają porcelanę Seltmann Weiden Bavaria. Sygnatury „Made in Germany” są więc wyznacznikiem, do którego powinny dążyć wszystkie zakłady produkujące porcelanę. Naczynia tej marki mają w sobie nie tylko wiele wdzięku i eleganckiego designu, ale cechuje je również wytrzymałość. Doskonale sprawdzają się do stosowania zarówno w zmywarce, kuchence mikrofalowej, jak i piekarniku do 220°C.

Jeżeli poszukujesz porcelany, która zostanie z Tobą na długie lata użytkowania, Seltmann Weiden zdecydowanie powinno Cię zainteresować. To połączenie jakości z wyjątkowym designem.

Marki z historią

Produkty z duszą

Życzliwa obsługa

Pozytywne opinie

Potrzebujesz pomocy?

+48 726 314 110   /   +48 607 083 302   /   sklep@frasco.pl

Zapytaj o dostępność produktu

    facebook instagram pinterest