HUSKY Filter

Atrybut produktu: Marka produktu

Atrybut produktu: Kolekcje specjalne

Atrybut produktu: Materiał

Gustav Klimt

Wyświetlanie 1–24 z 189 wyników

Gustav Klimt jest dzisiaj rozpoznawalny jako jeden z najbardziej znanych artystów „secesji wiedeńskiej”, której był współzałożycielem. Żyjący w latach 1862-1918 wybitny austriacki malarz i grafik w swoich dziełach „Złotego okresu” tworzył postacie, których ekspresyjna symbolika i obfita ornamentyka znane są dzisiaj na całym świecie. Do najsłynniejszych dzieł artysty z pewnością można zaliczyć „Portret Adeli Bloch Bauer” i „Pocałunek”. To kompozycje o wyjątkowej zmysłowości i estetyce, które cieszą się dzisiaj niemałą popularnością. Właśnie dlatego porcelanę inspirowaną dziełami z twórczości Klimta możesz znaleźć w ofercie naszego sklepu!

Goebel – Klimt to połączenie, które zachwyca

Twórczości Klimta nie sposób pomylić z dziełami innych artystów. Jego sztuce towarzyszy wykorzystanie płatków złota, a także operowanie linią i kontrastami kolorystycznymi, czy dbałość o szczegóły. To właśnie wszystkie te cechy łączą się w bogatą ornamentykę, która jest wyrazem nieograniczonej swobody twórczej. W jego sztuce zobaczyć możemy bujność i złożoność epoki, w której tworzył Gustav Klimt.

Artysta najczęściej podejmował portrety, erotyczne akty i pejzaże. Twórczość Klimta była wówczas uważana za kontrowersyjną, wynikała bowiem z widocznej fascynacji malarza kobietami. Same obrazy stały się jednak inspiracją dla wielu późniejszych artystów. Znane dziś dzieła, takie jak „Portret Adeli Bloch Bauer”, czy „Spełnienie”, dostępne są w licznych reprodukcjach, aby każdy wielbiciel twórczości Klimta mógł posiadać je również we wnętrzu swojego domu.

Gustav Klimt – Goebel przygotował doskonałe propozycje sztuki użytkowej z wykorzystaniem prac artysty

We Frasco również nie jesteśmy obojętni na prace artysty. W naszej ofercie znajdziesz wybitne obrazy malarza, lecz w nieco innej, niecodziennej formie. Marka Goebel, zafascynowana pracami Gustava Klimta, postanowiła umieścić jego prace na swojej porcelanie z kolekcji Artis Orbis. Jej nazwę można przetłumaczyć z łaciny jako „świat sztuki”.

Światowy producent porcelany stworzył kolekcję, będącą doskonałym wyrazem sztuki użytkowej. W jej skład wchodzą liczne porcelanowe i szklane wyroby, przyozdobione dziełami najznamienitszych, światowych artystów – w tym właśnie Gustava Klimta.

Goebel Artis Orbis Gustav Klimt to obrazy, które żyją na porcelanie

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł z twórczości Klimta jest wspomniany już „Portret Adeli”. To dzieło częściowo realistyczne, pochodzące ze złotego okresu artysty. Słynna „Złota Dama”, obraz, który wyszedł cało z wojennej opresji, i którego losy były burzliwe również po wojnie, zdobi dzisiaj wiele produktów marki Goebel. To połączenie sztuki z funkcjonalnością, które możesz mieć również w swoim domu.

Jednak nie tylko „Portret Adeli” święci dziś triumfy. Kolejnym wybitnym owocem twórczości Gustava Klimta jest obraz „Pocałunek” – to absolutna kwintesencja wszystkich cech wyróżniających dzieła artysty: złoto, mozaika, erotyka, bliskość i intymność. Obraz stał się natychmiastowym sukcesem malarza, a jego popularność nie maleje również teraz.

To obrazy, którymi dzisiaj żyje cały świat. Ich złożona symbolika wychodzi naprzeciw interpretacjom i intencjom towarzyszącym naszym wyborom przedmiotów na prezent dla bliskiej osoby. To właśnie dlatego „Pocałunek” jest często wybierany z okazji ślubów i rocznic, a „Spełnienie” doskonale sprawdza się przy wszystkich okrągłych okazjach jubileuszowych.

Zaskoczenie z marką Goebel – Gustav Klimt w niecodziennej formie

Jeśli Gustav Klimt jest jednym z Twoich ulubionych artystów, jego dzieła z pewnością powinny znaleźć się w Twoim domu. Masz dosyć tradycyjnych dekoracji? W porządku. U nas znajdziesz doskonałą alternatywę dla typowej reprodukcji na płótnie. Marka Goebel – światowej klasy fabryka porcelany zainteresowała się dziełami artysty i włączyła je do swojej kolekcji. Dzięki temu szereg najsłynniejszych dzieł, takich jak „Portret Adeli”, „Spełnienie”, czy „Pocałunek”, możesz posiadać na stylowej, eleganckiej porcelanie.

Dla marki Goebel włączenie sztuki do dnia codziennego było szczególną ideą i celem. Owocem starań producenta jest dzisiaj kolekcja Artis Orbis, którą znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Doskonale wiemy, że każdy marzy o tym, aby otaczać się tym, co piękne. Nie ma więc lepszego miejsca do tego niż nasz własny dom! Zerknij do naszej oferty, a znajdziesz w niej liczne prace artysty na porcelanie – najlepszy przykład sztuki użytkowej.

Gustav Klimt – porcelana ze sklepu Frasco

We Frasco do Twojej dyspozycji pozostawiamy eleganckie talerze deserowe, drobne filiżanki, pojemne kubki, czy idealne na prezent kieliszki. To oczywiście nie wszystko! Motywy twórczości Gustava Klimta znajdziesz również na ozdobnych pojemnikach, biżuterii, czy breloczkach. Tworzone przez niego charakterystyczne ornamenty sprawdzają się jako elegancka i stylowa dekoracja. Warto postawić na nie w swoim wymarzonym domu, aby dodać wnętrzu jeszcze więcej charakteru!

Marki z historią

Produkty z duszą

Życzliwa obsługa

Pozytywne opinie

Potrzebujesz pomocy?

+48 726 314 110   /   +48 607 083 302   /   sklep@frasco.pl

Zapytaj o dostępność produktu

    facebook instagram pinterest