NIESPODZIANKI Z OKAZJI DNIA MATKI I DNIA OJCA OD 18 DO 27 MAJA 2024 - SPRAWDŹCIE ZAKŁADKĘ PROMOCJE!

HUSKY Filter

Atrybut produktu: Marka produktu

Atrybut produktu: Kolekcje specjalne

Atrybut produktu: Materiał

Alphonse Mucha

Wyświetlanie 1–24 z 38 wyników

Alphonse Mucha to jeden z najbardziej wpływowych artystów francuskiej Belle Epoque. Żyjący w latach 1860-1939 czeski ilustrator, utalentowany malarz, projektant biżuterii i rzeźbiarz znany w świecie sztuki ze swojego oryginalnego i ponadczasowego stylu. Jego kariera rozwinęła się po stworzeniu afiszu dla słynnej wówczas aktorki Sarah Bernhardt, a styl zachwycił krytyków z całego świata. W swoich obrazach Alfons Maria Mucha przedstawia wystylizowane postacie kobiet, otoczone kwiatami i arabeskami. Postacie malowane przez artystę zdecydowanie przetrwały próbę czasu – również dzisiaj cieszą się ogromną popularnością. Zerknij do naszej oferty i przekonaj się sam!

Goebel Artis Orbis – Mucha na eleganckiej porcelanie

Obrazy, jakie tworzył Alfons Mucha, zachwycają nas w każdej postaci. Subtelne, filigranowe, kobiece postacie przyciągają wzrok, łagodzą nasz nastrój i wprowadzają w zachwyt. Jeśli jesteś wielbicielem sztuki malarza, to z pewnością doskonale znasz te uczucia. Reprodukcje obrazów Muchy wiszą w domach wielu osób na całym świecie. Dla tych jednak, którzy mają dość klasycznego, tradycyjnego płótna, przygotowaliśmy coś specjalnego.

W ofercie sklepu Frasco znajdziesz produkty inspirowane malarstwem artysty. To porcelana, która doskonale sprawdza się w każdym eleganckim domu. Skąd jednak pomysł na tego typu przedmioty? To dzieło światowej fabryki porcelany – Goebel. Producent stworzył kolekcję wyrobów zwaną Artis Orbis, co z łaciny oznacza „świat sztuki”. W jej skład weszły przedmioty codziennego użytku, które marka ozdobiła pracami najznamienitszych światowych artystów. Alphonse Mucha, jako malarz słynnego Belle Epoque również musiał się w niej znaleźć.

Ideą, jaka przyświecała marce, było przybliżenie nam sztuki i sprawienie, aby stała się ona osiągalna dla każdego z nas. Efektem tych starań są wyroby na porcelanie i szkle, które każdy może dzisiaj kupić do swojego wymarzonego domu. W końcu lubimy otaczać się tym, co piękne. Nie ma więc nic piękniejszego niż takie przykłady sztuki użytkowej! Alfons Mucha porcelana jest tego najlepszym przykładem.

Goebel – Mucha to Belle Epoque w Twoim własnym domu!

Dlaczego warto postawić na produkty ozdobione obrazami, jakie malował Alphonse Mucha? Jego dzieła bez wątpienia uznawane są za ponadczasowe i wpisują się w absolutną klasykę sztuki. Nie tylko cieszą oko efektownym i precyzyjnym wykonaniem. To także doskonałe ozdoby do każdego wnętrza. Goebel – Mucha to połączenie, które z miejsca odmienia charakter całego wnętrza. Przykładem mogą być chociażby obrazy na porcelanie – przyciągają wzrok każdego odwiedzającego wnętrze gościa.

Oczywiście produkty dekoracyjne do wnętrz to nie wszystko, co mamy Ci do zaoferowania. We Frasco znajdziesz różnorodne wyroby porcelanowe ozdobione dziełami, jakie malował Alfons Mucha. Porcelana użytkowa, w tym elegancko wyprofilowane kubki, filiżanki, czy dzbanki, mogą Ci towarzyszyć każdego dnia podczas ulubionej popołudniowej kawy lub herbaty. W naszej ofercie znajdziesz również wyroby ze szkła, takie jak eleganckie zegary, czy świeczniki.

Alfons Maria Mucha zasłynął nie tylko dzięki eleganckim, subtelnym postaciom kobiecym. Również tło na malowanych przez niego obrazach zasługuje na szczególne wyróżnienie. To bogate i inspirujące wzornictwo, które marka Goebel zastosowała również przy produkcji unikalnej i niestandardowej biżuterii. Tą również możesz znaleźć w ofercie sklepu Frasco.

Alfons Mucha – porcelana inspirowana jego dziełami budzi dzisiaj podziw

Co kryje się za sukcesem, jaki odniósł malarz Mucha? Trzon jego dzieł stanowią wystylizowane postacie kobiece, malowane rozpoznawalną, miękką i płynną linią. Jednak jego obrazy to również wyważone, ciepłe kolory i mistrzowskie połączenie motywów bizantyjskich ze współczesnymi. Styl, jaki stworzył malarz Mucha, powstawał stopniowo – do jego rozwoju doprowadziły tworzone na zlecenie ilustracje do książek i czasopism.

Jak pokazała próba czasu, Alphonse Mucha dzięki swoim pracom stał się artystą nieśmiertelnym. Wyjątkowe obrazy artysty możesz mieć teraz również w swoim domu. Zerknij do oferty sklepu Frasco. Znajdziesz u nas produkty od Goebel Artis Orbis – Mucha ze swoimi obrazami stanowi jedną z najpiękniejszych wartości tej eleganckiej kolekcji.

Marki z historią

Produkty z duszą

Życzliwa obsługa

Pozytywne opinie

Potrzebujesz pomocy?

+48 726 314 110   /   +48 607 083 302   /   sklep@frasco.pl

Zapytaj o dostępność produktu

    facebook instagram pinterest