HUSKY Filter

Atrybut produktu: Marka produktu

Atrybut produktu: Kolekcje specjalne

Atrybut produktu: Materiał

Rosenthal

Wyświetlanie 1–24 z 241 wyników

Wyroby marki Rosenthal – skarb na polskich stołach

Marka Rosenthal znana jest w Polsce od wielu lat. Wcale nas to nie dziwi – w końcu Polacy kochają wyroby z porcelany i szkła tego producenta. Mowa tu m.in. op filiżankach, czy kubkach, które stanowią doskonałe uzupełnienie porcelanowej zastawy. Dzięki dobrze przemyślanym projektom wyroby porcelanowe Rosenthal są niezwykle praktyczne i funkcjonalne – to właśnie dlatego coraz częściej goszczą w naszych domach.

Produkty, jakie oferuje marka, z całą pewnością można uznać za porcelanową klasykę. Jeżeli nie jesteś wielbicielem nowoczesnego, awangardowego designu, ten producent z pewnością powinien przypaść Ci do gustu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Rosenthal to również ponadczasowość. Ich wyroby z porcelany nie wychodzą z trendów – przykładem może być tutaj serwis obiadowy zaprojektowany jeszcze przed wojną. To absolutna perełka: zarówno, jeśli chodzi o względy estetyczne, jak i funkcjonalne.

Właśnie ze względu na klasyczny, ponadczasowy i uniwersalny design wyrobów porcelanowych, nie mogliśmy się oprzeć marce Rosenthal i wprowadziliśmy ich produkty do swojej oferty. Te mogą z powodzeniem odnaleźć się również w niejednym domu. Dopracowane do perfekcji detale z pewnością przypadną do gustu każdemu wielbicielowi prostej, klasycznej formy. Zerknij na przygotowane przez nas propozycje i przekonaj się sam!

Poznaj burzliwą historię producenta wyrobów porcelanowych Rosenthal

Fabryka założona w 1889 roku przez Philippa Rosenthala w swojej ponad 130-letniej historii wiele przeszła. Okres jej początkowego rozwoju przypadł na czas rozkwitu gospodarczego i kulturalnego Niemiec, co niewątpliwie przyczyniło się do jej szybkiego sukcesu. Jednakże rewolucja przemysłowa przyniosła rozczarowanie estetyką produktu masowego.

Fabryka Rosenthal odegrała ważną rolę w walce o podniesienie statusu rzemiosła do rangi sztuki użytkowej, której wartość z pewnością może być porównywana do wartości sztuk pięknych. Przyczyniły się do tego zaangażowanie artystów, nowatorskie wzornictwo oraz dbałość o detale, a także nieograniczona wyobraźnia i determinacja właściciela.

Burzliwy okres pierwszej i drugiej wojny światowej przyniósł wiele trudnych momentów dla zmuszonej do emigracji rodziny Rosenthal. Pomimo to, fabryka przetrwała i nie zaprzestała produkcji. W 1950 roku firma powróciła do rąk pierwszych właścicieli, którzy postawili na odważne projekty i nowoczesne rozwiązania przy produkcji porcelany, jednocześnie dbając o tradycję.

Dzięki temu marka Rosenthal cieszy się dzisiaj ogromną popularnością, zwłaszcza na polskim rynku. Zerknij na przygotowane przez nas wyroby porcelanowe i zobacz, które Rosenthal promocje Cię interesują. Może znajdziesz prawdziwą perełkę do swojego domu? Zapraszamy na Rosenthal wyprzedaż i do kolekcji regularnej!

Marki z historią

Produkty z duszą

Życzliwa obsługa

Pozytywne opinie

Potrzebujesz pomocy?

+48 726 314 110   /   +48 607 083 302   /   sklep@frasco.pl

Zapytaj o dostępność produktu

    facebook instagram pinterest