HUSKY Filter

Atrybut produktu: Marka produktu

Atrybut produktu: Kolekcje specjalne

Atrybut produktu: Materiał

Sanssouci Gold

Wyświetlanie wszystkich wyników: 24

Rosenthal Sanssouci Gold – elegancki serwis z porcelany

Jeśli uwielbiasz porcelanową klasykę z nutą ekstrawagancji i delikatnymi zdobieniami, to kolekcja Rosenthal Sanssouci zdecydowanie przypadnie Ci do gustu. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szereg produktów, które wchodzą w skład tej linii porcelany. Wyróżniają się subtelnymi zdobieniami i klasyczną, elegancką formą.

We Frasco jesteśmy wielkimi wielbicielami tej kolekcji. Porcelana Rosenthal Sanssouci Gold z pewnością przypadnie również do gustu każdej osobie, która uwielbia klasykę, ale nie boi się również eksperymentować. Delikatne, złote zdobienia to element charakterystyczny kolekcji, który nadaje całości szczególnie eleganckiego charakteru. Zerknij na przygotowane przez nas propozycje – na pewno niejedna z nich przypadnie Ci do gustu.

Porcelana Rosenthal – Sanssouci Gold to porcelana inspirowana rokoko

Warto w tym miejscu wspomnieć co nieco o historii kolekcji Sanssouci Gold. Ta wchodzi w skład kolekcji Rosenthal Classic. Zaprojektował ją Karl Bayreuther już w 1894 roku. Elegancki serwis był wówczas jednym z pierwszych, jakie zostały wyprodukowane przez manufakturę Rosenthal. Formę z wyciśniętym ornamentem winorośli nazywano wówczas porcelaną królewską. Inspirowana była stylem rokoko i wnętrzami poczdamskiego pałacu.

Dzięki temu kolekcja Sanssouci zyskała ogromną popularność i stała się najczęściej kopiowanym serwisem XX wieku. Na początku lat 90. wprowadzono również waniliową kolekcję Elfenbein Gold, która zdobiona była jedynie delikatnym, linearnym złoceniem.

Popularność kolekcji Sanssouci Gold Rosenthal nie maleje również dzisiaj. Obok słynnej Białej Marii, należy do najlepiej sprzedających się klasycznych serwisów manufaktury Rosenthal. Jest również stale poszerzana i rozbudowywana. W 2007 roku na Targach Ambiente we Frankfurcie zaprezentowano premierową kolekcję słynnego serwisu Sanssouci Chatelaine. Ta wyróżnia się bogatymi zdobieniami i wyjątkową, elegancką formą.

Jeżeli jesteś wielbicielem klasyki w nieco odmiennej, bardziej zdobionej odsłonie, przygotowane przez nas naczynia od Rosenthal z pewnością powinny Cię zainteresować. We Frasco możesz znaleźć szereg porcelanowych propozycji, które możesz dowolnie łączyć, tworząc niepowtarzalny, spersonalizowany serwis. Z nami na pewno stworzysz zastawę, która będzie wyróżniała się na tle popularnych dzisiaj modeli swoim niepowtarzalnym, eleganckim designem i w pełni odpowie na Twoje estetyczne potrzeby. Zerknij do naszej oferty i przekonaj się sam!

Marki z historią

Produkty z duszą

Życzliwa obsługa

Pozytywne opinie

Potrzebujesz pomocy?

+48 726 314 110   /   +48 607 083 302   /   sklep@frasco.pl

Zapytaj o dostępność produktu

    facebook instagram pinterest