HUSKY Filter

Atrybut produktu: Marka produktu

Atrybut produktu: Kolekcje specjalne

Atrybut produktu: Materiał

Lladro

Wyświetlanie 1–24 z 118 wyników

Lladro Polska – design, który zachwyca od lat

O marce Lladro mówi się często, że to fabryka porcelanowych snów. Nas to wcale nie dziwi, ponieważ wyroby porcelanowe tego producenta są faktycznie magiczne. Ich produkcja wymaga nie tylko doświadczenia i wprawy, ale również wiedzy, czasu i wysiłku. Tym, co wyróżnia markę Lladro, jest z pewnością jakość wykonania ich porcelany. Składają się na nią wysokiej jakości materiały, ale również wkład pracy wykwalifikowanych rąk i ilość poświęconego czasu na stworzenie wyjątkowych figurek.

Warto w tym miejscu się zastanowić, czy wyroby porcelanowe marki Lladro są dalej rzemiosłem, czy może już sztuką? Jeśli chodzi o Lladro, sklep Frasco nie ma wątpliwości. Granica szybko się zaciera, szczególnie w przypadku najbardziej wyszukanych figur. Warto jednak wspomnieć, że porcelanowe wyroby tego producenta od lat budzą podziw i zachwyt zarówno na scenie polskiej, jak i światowej.

Dzięki temu, że we Frasco zgromadziliśmy pokaźną kolekcję produktów Lladro Polska, Ty również możesz mieć porcelanowe wyroby tej marki w swoim domu. Te stanowią niebanalną ozdobę każdego wnętrza i doskonale odnajdują się jako element dekoracyjny stylowego, klasycznego salonu, czy pokoju dziecięcego. Wprowadzają do wnętrza niepowtarzalną atmosferę i rodzinny, ciepły klimat.

Lladro Polska do Twojego wymarzonego domu

Dlaczego wyroby porcelanowe, jakie oferuje Lladro Polska, są tak wyjątkowe? Wszystko dzięki doskonałemu projektowi oraz temu, że są to ręcznie wykonywane odlewy. Wszystko zaczyna się od pomysłu artysty, który najpierw wyraża swój plan z pomocą projektu. Następnym etapem jest rzeźbienie w glinie – powstały model musi być skonsultowany z zespołem technicznym, który planuje proces produkcji. Zadaniem zespołu jest określenie, na ile elementów zostanie rozbity model, aby go później odtworzyć.

Poszczególne elementy modelu są użyte do tworzenia form, w których następnie wykonywane są pojedyncze odlewy. Formy mogą być wykorzystane określoną ilość razy, aby ich pogarszający się stan nie wpływał na jakość figur. Ilość odlewów zależy od tego, jak bardzo skomplikowana jest dana figurka. Im więcej szczegółów i odstających elementów, tym więcej części składowych figury. Istnieją figury tak złożone, że trzeba je podzielić na ponad 400 fragmentów. Następnie skleja się je ze sobą przy pomocy płynnej porcelany.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że paleta Lladro to ponad 4000 barw. Powstałe figurki są malowane ręcznie. Szczególnie wymagającym etapem jest przyklejanie płatków kwiatów, jeden po drugim, przy pomocy specjalnej pęsety. Całość przechodzi następnie przez proces wypalania, nawet kilkukrotnie. Wszystko zależy bowiem od ilości kolorów, którymi figurki są pokryte.

Zerknij do naszej oferty Lladro. Sklep Frasco przygotował dla Ciebie szereg propozycji, wśród których na pewno znajdziesz kilka do swojego wymarzonego domu. Warto w tym miejscu również wspomnieć, że porcelanowe i szklane wyroby marki doskonale nadają się na prezent od serca. Warto również podkreślić, że na naszej stronie internetowej znajdziesz również owoce współpracy marki z wybitnymi, światowymi projektantami.

Marki z historią

Produkty z duszą

Życzliwa obsługa

Pozytywne opinie

Potrzebujesz pomocy?

+48 726 314 110   /   +48 607 083 302   /   sklep@frasco.pl

Zapytaj o dostępność produktu

    facebook instagram pinterest