Darmowa dostawa od 150 zł

ROSENTHAL

Filters
Filtry produktów Produkty 1 - 64 z 114 Produktów
Categories
Marka produktu
Materiał
Pomysł na prezent
Kolekcje specjalne
Filtr Promocje Bestseller
Kategorie produktów
Categories
Marka produktu
Materiał
Pomysł na prezent
Kolekcje specjalne
Filtr Promocje Bestseller

Pokazuje 1-64 z 114 produktów

Wyroby marki Rosenthal – skarb na polskich stołach

Marka Rosenthal znana jest w Polsce od wielu lat. Wcale nas to nie dziwi – w końcu Polacy kochają wyroby z porcelany i szkła tego producenta. Mowa tu m.in. op filiżankach, czy kubkach, które stanowią doskonałe uzupełnienie porcelanowej zastawy. Dzięki dobrze przemyślanym projektom wyroby porcelanowe Rosenthal są niezwykle praktyczne i funkcjonalne – to właśnie dlatego coraz częściej goszczą w naszych domach.

Produkty, jakie oferuje marka, z całą pewnością można uznać za porcelanową klasykę. Jeżeli nie jesteś wielbicielem nowoczesnego, awangardowego designu, ten producent z pewnością powinien przypaść Ci do gustu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Rosenthal to również ponadczasowość. Ich wyroby z porcelany nie wychodzą z trendów – przykładem może być tutaj serwis obiadowy zaprojektowany jeszcze przed wojną. To absolutna perełka: zarówno, jeśli chodzi o względy estetyczne, jak i funkcjonalne.

Właśnie ze względu na klasyczny, ponadczasowy i uniwersalny design wyrobów porcelanowych, nie mogliśmy się oprzeć marce Rosenthal i wprowadziliśmy ich produkty do swojej oferty. Te mogą z powodzeniem odnaleźć się również w niejednym domu. Dopracowane do perfekcji detale z pewnością przypadną do gustu każdemu wielbicielowi prostej, klasycznej formy. Zerknij na przygotowane przez nas propozycje i przekonaj się sam!

Poznaj burzliwą historię producenta wyrobów porcelanowych Rosenthal

Fabryka założona w 1889 roku przez Philippa Rosenthala w swojej ponad 130-letniej historii wiele przeszła. Okres jej początkowego rozwoju przypadł na czas rozkwitu gospodarczego i kulturalnego Niemiec, co niewątpliwie przyczyniło się do jej szybkiego sukcesu. Jednakże rewolucja przemysłowa przyniosła rozczarowanie estetyką produktu masowego.

Fabryka Rosenthal odegrała ważną rolę w walce o podniesienie statusu rzemiosła do rangi sztuki użytkowej, której wartość z pewnością może być porównywana do wartości sztuk pięknych. Przyczyniły się do tego zaangażowanie artystów, nowatorskie wzornictwo oraz dbałość o detale, a także nieograniczona wyobraźnia i determinacja właściciela.

Burzliwy okres pierwszej i drugiej wojny światowej przyniósł wiele trudnych momentów dla zmuszonej do emigracji rodziny Rosenthal. Pomimo to, fabryka przetrwała i nie zaprzestała produkcji. W 1950 roku firma powróciła do rąk pierwszych właścicieli, którzy postawili na odważne projekty i nowoczesne rozwiązania przy produkcji porcelany, jednocześnie dbając o tradycję.

Dzięki temu marka Rosenthal cieszy się dzisiaj ogromną popularnością, zwłaszcza na polskim rynku. Zerknij na przygotowane przez nas wyroby porcelanowe i zobacz, które Rosenthal promocje Cię interesują. Może znajdziesz prawdziwą perełkę do swojego domu? Zapraszamy na Rosenthal wyprzedaż i do kolekcji regularnej!