Darmowa dostawa od 150 zł

GOEBEL POP ART

Filters
Filtry produktów Produkty 1 - 64 z 162 Produktów
Categories
Marka produktu
Materiał
Pomysł na prezent
Kolekcje specjalne
Filtr Promocje Bestseller
Kategorie produktów
Categories
Marka produktu
Materiał
Pomysł na prezent
Kolekcje specjalne
Filtr Promocje Bestseller

Pokazuje 1-64 z 162 produktów

Goebel Pop Art – źródło pozytywnej energii

W styczniu 2011 marka Goebel z powodzeniem rozpoczęła przygodę ze światem kultury pop art wypuszczając na rynek kolekcję dekorowaną pracami znanego artysty Romero Britto. Od tamtej pory marka Goebel Pop Art zdołała nakłonić do owocnej współpracy przy tworzeniu kolejnych dzieł z użyciem porcelany i szkła nowych artystów wyróżniających się w tej dziedzinie sztuki. Wśród nich, poza wspomnianym juz Romero Britto znaleźli się twórcy, tacy jak James Rizzi, Burton Morris, Charles Fazzino, Markuss Göpfert, czy też Billy The Artist. Niezwykłe obrazy i odważne wzornictwo okazały się wdzięcznymi obiektami dla perfekcyjnego rzemiosła. Konieczna była przy tym stała i ścisła współpraca z artystami, która pozwoliła zachować ich unikalny styl w powstających produktach. Tak właśnie powstały dzieła sztuki użytkowej, którymi dziś można się zachwycać we własnych wnętrzach. 

Pop Art Goebel to zarówno drobiazgi osobiste, takie jak breloki, czy etui na okulary, nieco większe elementy użytkowe, takie jak filiżanki i kubki, a także duże elementy dekoracyjne. Ta ostania grupa to przede wszystkim figury, lecz również obrazy, wazony i lampy. Jeden produkty w stylistyce pop art i każde wnętrze będzie pełne pozytywnej energii i niczym nieograniczonej radości płynącej z intensywnej kolorystyki i prostej symboliki. Również drobne przedmioty mają tę samą moc wyrazu i siłę oddziaływania. Otaczając się tego rodzaju energią można się spodziewać jedynie pozytywnej reakcji zwrotnej. Produkty z kolekcji Goebel Pop Art z pewnością zostaną równie dobrze przyjęte jako prezent pasujący na wiele różnych okazji. Efektem ubocznym może być jedynie uśmiech i zdecydowanie bardziej pozytywne podejście do życia.

Jak powstaje porcelana Goebel Pop Art?

Sposób powstawania produktów Pop Art Goebel to złożony proces produkcyjny, do którego użyto starannie wyselekcjonowanych, najwyższej jakości składników. Na każdym etapie procesu produkcyjnego porcelana i szkło przechodzą przez ręce wykwalifikowanych rzemieślników, którzy potrafią z nich stworzyć niewątpliwie wyjątkowe produkty. 

Poza tym, o wysokiej jakości produktów Goebel Pop Art świadczą także starania włożone w ich zdobienie. Kalki ceramiczne, które maja zastosowanie w dekorowaniu produktów Goebel tworzone są w niewielkich ilościach przy użyciu tradycyjnych technik drukarskich. Nierzadko potrzeba 18 lub więcej barw, żeby wiernie oddać klimat oryginalnego dzieła. Po ręcznym nałożeniu, są one następnie wypalane w temperaturze do 800° Celsjusza. Co więcej, na uwagę zasługuje fakt, że część produktów jest malowana ręcznie i zdobiona 24-karatowym złotem.

Pop Art Goebel to w dużej części asortyment prezentowy. Z tego też powodu opakowania są tu bardzo istotne. Marka Goebel od zawsze dbała o to, aby jej opakowania były jednocześnie estetyczne, i bezpieczne. Jednak obecnie równie istotne są kwestie związane z minimalizowaniem opakowań, szczególnie tych, które nie są ekologiczne. Dlatego też fabryka Goebel stopniowo zastępuje klasyczne czarne opakowania ekologicznymi, biodegradowalnymi kartonikami w naturalnych i neutralnych kolorach.

Krótka historia marki Goebel

Historia marki Goebel zaczyna się w 1871 roku. Wtedy to William Goebel i jego ojciec Franz D. Goebel założyli firmę rodzinną “F.&W. Goebel”, której mott brzmiało „przeznaczona dla zmysłów”. Pierwszą fabrykę porcelany otworzyli oni w roku 1878 w Oeslau-Rödental w Bawarii. Rodzina Goebel zarządzała fabryką aż do 2010 roku. Wśród członków rodziny Goebel zajmujących się przez te wszystkie lata fabryką znaleźli się zarówno miłośnicy sztuki, jak i wizjonerzy. Łączyli oni pasję z biznesem, wprowadzając kolejne innowacje, kolejne produkty i nieustannie rozwijając firmę. 

Z czasem działania firmy zaczęły zmierzać w kierunku stworzenia marki promującej poza porcelaną również sztukę. Fabryka zachęcała współczesnych artystów do tworzenia prac przy użyciu porcelany. Ich starania zaowocowały na tyle oryginalną i obiecującą twórczością, że w ich konsekwencji powstał Dział Upominków i Akcesoriów Dekoracyjnych. Kolejno pojawiały się następne dzieła nowych artystów i stopniowo powstawały podwaliny pod dzisiejszy asortyment. Na przełomie XX i XXI wieku fabryka Goebel wypracowała sobie pozycję jednej z najważniejszych marek w świecie porcelany. Kolekcja Pop Art Goebel dołączyła do asortymentu marki w 2011 roku.

Kolekcja Goebel Pop Art we Frasco

W naszym sklepie, który jest dla Państwa dostępny 24 godziny na dobę, można zakupić swoje ulubione produkty z kolekcji Goebel Pop Art z gwarancją najlepszej obsługi i szybkiej dostawy. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz asortyment był jak najbardziej aktualny i szeroki. Dbamy o to, aby nasza oferta zawierała zarówno kultowe produkty, jak i nowości wchodzące właśnie na rynek. Jeśli jednak wybrany produkt nie wyświetla się na naszej stronie internetowej prosimy o bezpośredni telefoniczny lub mailowy kontakt z nami. Bez trudu sprowadzimy to wszystko, co znajduje się w aktualnej ofercie marki, a czasami nawet i więcej. Na naszej stronie w zakładce Blog znajduje się wpis ’Porcelana Goebel – katalogi marki Goebel 2020/ 2021′. Znajduje się tam link do katalogów znajdujących się na stronie internetowej producenta. Można za ich pośrednictwem zapoznać się z bieżącą ofertą marki Goebel Pop Art.