Darmowa dostawa od 150 zł

GUSTAV KLIMT

Filters
Filtry produktów Produkty 1 - 64 z 181 Produktów
Categories
Marka produktu
Materiał
Pomysł na prezent
Kolekcje specjalne
Filtr Promocje Bestseller
Kategorie produktów
Categories
Marka produktu
Materiał
Pomysł na prezent
Kolekcje specjalne
Filtr Promocje Bestseller

Pokazuje 1-64 z 181 produktów

Gustav Klimt malarz, którego dzieł nie sposób pomylić z innymi

Gustav Klimt był wybitnym austriackim malarzem, grafikiem i symbolistą. Żył w latach 1862 – 1918. Pochodził z utalentowanej artystycznie wiedeńskiej rodziny rzemieślniczej. Dziś artysta jest bezsprzecznie uznawany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli sztuki secesyjnej, a także lidera wiedeńskiego modernizmu. Austryjak był założycielem i członkiem Stowarzyszenia Artystów Austriackich – Secesja. Przez całe swoje życie Klimt, który posiadał akademickie wykształcenie, dążył do stworzenia dzieła wybitnego, a jednocześnie wolnego od wszelkich akademickich standardów.

Jego twórczość jest tak charkterystyczna, że trudno pomylić ją z pracami innych artystów. Obrazy Klimta wyróżnia przede wszystkim wykorzystanie płatów złota, a także operowanie linią, kontrasty kolorystyczne, bogata ornamentyka i dbałość o szczegóły. Jego dzieła są wyrazem nieograniczonej swobody twórczej wyrażającej bujność i złożoność epoki, w której tworzył. Artysta najczęściej malował portrety, alegorie, pejzaże i erotyczne akty. Na jego kontrowersyjne wówczas obrazy i rysunki wpływ miała niewątpliwa fascynacja artysty kobietami. Twórczość Gustava Klimta stała się inspiracją dla wielu współczesnych artystów.

Gustav Klimt obrazy, które żyją na porcelanie

Flagowym dziełem z kobiecych portretów autorstwa Klimta jest z pewnością Złota Adela, czyli portret Adele Bloch Bauer. Jedynie częściowo realistyczne dzieło artysty pochodzi ze złotego okresu w twórczości Klimta. Słynna Złota Dama, obraz który wyszedł cało z wojennej opresji i którego losy były burzliwe również po wojnie, zdobi wiele produktów marki Goebel.

Obok portretu Adeli Bloch Bauer najsłynniejszym dziełem artysty jest obraz Pocałunek. Płótno zawiera wszystko, co w twórczości Gustava jest charakterystyczne, czyli złoto, mozaikę, erotykę oraz bliskość i intymność.  Pocałunek Klimta przedstawiający parę kochanków w czułych objęciach stał się natychmiastowym sukcesem i pozostał nim do dziś. Pocałunek obraz, a w zasadzie jego reprodukcja, znajduje się na wielu produktach marki Goebel. W zasadzie stanowi on najpopularniejszy motyw spośród wszystkich przedmiotów sygnowanych logo Goebel.

Oto pozostałe motywy, które zdobią naszą porcelanę i szkło reprodukcjami tego wspaniałego artysty jakim był Klimt: Drzewo Życia i pozostałe części tryptyku, czyli Spełnienie i Oczekiwanie, a także Judyta, Muzyka, Trzy Etapy Życia kobiety, Węże Wodne i Medycyna. Złożona symbolika obrazów Klimta wychodzi naprzeciw interpretacjom i intencjom towarzyszącym naszym wyborom przedmiotów na prezent. Z tego właśnie powodu Pocałunek jest często wybierany z okazji ślubów i rocznic, a z kolei Spełnienie idealnie nadaje się na wszelkie okrągłe jubileusze. Piękna Adele czy Judyta to nieco przewrotny prezent dla mężczyzny, podczas gdy Trzy Etapy Życia Kobiety wzruszą każdą matkę. Muzyka to wspaniały podarunek dla nauczycieli przedmiotów artystycznych i dla wszystkich zafascynowanych sztuką.

Gustav Klimt reprodukcje, które mogą ozdobić Twój dom

Obrazy Klimta stanowią najliczniej reprezentowaną kolekcję w ofercie fabryki Goebel. Bogato zdobione 24 karatowym złotem elementy wystroju wnętrz, takie jak obrazy, wazony, świeczniki, czy też zegary dodadzą wnętrzom elegancji i charakteru. Z kolei drobiazgi osobiste, takie jak biżuteria, lusterka, parasole czy torby wyprodukowane przez fabrykę Goebel dodadzą nam oryginalności i szyku.

Najpopularniejsze jednak w kolekcji Gustav Klimt porcelana pozostają przedmioty używane na co dzień, takie jaki filiżanki do kawy i herbaty oraz kubki. Cieszą nas każdego dnia przy porannej kawie, czy też wieczornej herbacie. Kubki Gustav Klimt występują w kilku różnych wielkościach, kształtach i oczywiście motywach. Filiżanki Klimt również wyróżnia spora różnorodność motywów, kształtów i pojemności, ale przede wszystkim przeznaczenia.

Wszystkie te niezwykłe przedmioty wiernie oddają wygląd i klimat dzieł, które w swoim czasie stworzył Gustav Klimt. Porcelana nadaje im niezwykły, szlachetny charakter, który sprawia, że odnosimy wrażenie jakbyśmy mieli do czynienia z oryginalnymi pracami artysty.