Darmowa dostawa od 150 zł

STUDIO-LINE

Filters
Filtry produktów Showing all 12 Produktów
Categories
Marka produktu
Materiał
Pomysł na prezent
Kolekcje specjalne
Filtr Promocje Bestseller
Kategorie produktów
Categories
Marka produktu
Materiał
Pomysł na prezent
Kolekcje specjalne
Filtr Promocje Bestseller

Pokazuje wszystkie 12 produktów

Rosenthal Studio-Line dla wielbicieli prostej formy

Wszyscy doskonale znamy słowa „piękno tkwi w prostocie”. W przypadku porcelany, jaką znajdziemy w kolekcji Rosenthal, ta myśl ma swoje odzwierciedlenie w stu procentach. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie coś specjalnego. Studio-Line to wyroby porcelanowe zaprojektowane przez najbardziej znanych i cenionych projektantów światowej klasy.

W naszym sklepie wprost uwielbiamy prostą i subtelną formę porcelany, jaką oferuje Studio-Line. Znajdziesz wśród ich produktów wyroby porcelanowe, jakie zaprojektowali Walter Gropius, Andy Warhol, Timo Sarpaneva, Gianni Versace, Patricia Urquiola, Platt&Young, Christophe de la Fontaine, czy Jasper Morrison.

Właśnie dlatego nie mogliśmy się oprzeć kolekcji porcelany przygotowanej przez Studio-Line i dodaliśmy szereg ich produktów do oferty sklepu Frasco. Jeśli jesteś wielbicielem prostej, choć eleganckiej i subtelnej formy, to z produktów Rosenthal na pewno stworzysz serwis obiadowy do swojego wymarzonego domu.

Studio-Line od Rosenthal w sklepie Frasco

W sklepie Frasco staramy się stale rozbudowywać i poszerzać naszą ofertę o kolejne kolekcje porcelany wybitnych projektantów. Przykładem mogą być Rosenthal Tac i Suomi Weiß Rosenthal. To dwie linie, które w naszym sklepie stanowią absolutną podstawę kolekcji. Warto więc wspomnieć co nieco o samych projektantach.

Za Rosenthal Tac odpowiada Walter Gropius – to jeden z najwybitniejszych architektów XX wieku. Dla kolekcji Studio-Line zaprojektował jeden serwis herbaciany. Projektant jednak szybko zyskał sporą popularność i stał się prawdziwą ikoną designu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że pierwotnie serwis Rosenthal Tac produkowany był z białej i czarnej porcelany. Posiadał ascetyczną, szlachetną i czystą formę, która stanowiła doskonały kontrast dla panujących wówczas trendów.

Serwis tego projektanta wyróżnia się zachowaniem doskonałej harmonii i równowagi pomiędzy funkcjonalnością przedmiotu użytkowego i niestandardowymi rozwiązaniami stylistycznymi. Posiada nonszalancki kontrast głębokiej czerni i chłodnej bieli oraz geometryczną formę, złagodzoną miękkimi zaokrągleniami, które posiadają ogromne grono wielbicieli.

Suomi Weiß Rosenthal to dzieło projektanta, którego w 1976 roku Philip Rosenthal jr. Zaprosił do współpracy. Timo Sarpaneva zaprojektował wówczas kolekcję Suomi, która znana jest z miękkich, organicznych kształtów, inspirowanych naturą. Formy Suomi przywodzą na myśl gładkie formy kamienie rzeczne, kształtowane pod wpływem ruchów wody.

Jeśli interesuje Cię prosta i elegancka forma, jaką proponuje Studio-Line Rosenthal, zerknij do naszej oferty. Z nami stworzysz serwis z porcelany, który będzie zachwycał swoim designem domowników oraz odwiedzających Cię gości.