Darmowa dostawa od 150 zł

SELTMANN WEIDEN

Filters
Filtry produktów Showing all 13 Produktów
Categories
Marka produktu
Materiał
Pomysł na prezent
Kolekcje specjalne
Filtr Promocje Bestseller
Kategorie produktów
Categories
Marka produktu
Materiał
Pomysł na prezent
Kolekcje specjalne
Filtr Promocje Bestseller

Pokazuje wszystkie 13 produktów

Seltmann Weiden – sklep Frasco poleca markę wielbicielom stylu retro

W sklepie Frasco jesteśmy wielkimi wielbicielami porcelanowych wyrobów. Właśnie dlatego nie mogło u nas zabraknąć jednej z najpopularniejszych w Niemczech marek Seltmann Weiden. Sklep Frasco przygotował szeroką ofertę produktów tego producenta. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tutaj kolekcja Marie Luise, która zachwyca retro designem i skromnym, choć gęstym zdobnictwem.

Warto w tym miejscu wspomnieć co nieco o historii marki, ponieważ jest ona niezwykle ciekawa i ma spory wpływ na design oferowanych przez producenta naczyń. Christian Seltmann – bo tak na początku nazywała się marka – utworzyła pierwszą fabrykę porcelany już w 1910 roku. Nazwa pochodzi oczywiście od nazwiska założyciela, który fachu nauczył się od swojego ojca – również producenta porcelany. W 1957 roku fabryka rozwinęła się do tego stopnia, że włączyła do swoich struktur słynną fabrykę porcelany Königlich Tettau.

Z upływem czasu fabryka przejmowała kolejne zakłady produkcyjne i przekształciła się w grupę przedsiębiorstw Seltmann Weiden. Bavaria, bo to w niej produkowana jest niemiecka porcelana, stała się słynnym na cały świat regionem, który chętnie odwiedza coraz więcej osób. Co warto również wspomnieć, grupa w dalszym ciągu jest rodzinną firmą, a Seltmann Weiden Bavaria porcelana cieszy się wciąż ogromnym zainteresowaniem osób z całego świata.

Seltmann Weiden sklep Frasco bez wahania włączył do swojej oferty. W końcu marka posiada ponad 200-letnie doświadczenie w produkcji porcelany i obecnie zatrudnia około 800 pracowników. Grupa zajmuje się obecnie produkcją porcelany stołowej dla gospodarstw domowych, a ich klientami są również hotele i biznesy gastronomiczne.

Seltmann Weiden Bavaria – porcelana wysokiej jakości

Wspominając o grupie Seltmann Weiden, sklep Frasco nie mógł pominąć faktu, w jaki sposób powstają ich wyroby porcelanowe. Dzisiaj marka to doskonałe połączenie zaawansowanych technologicznie procesów produkcyjnych z ręcznym rzemiosłem. Przekazywane z pokolenia na pokolenie umiejętności i ekologiczne techniki produkcyjne są dzisiaj wizytówką marki.

Wysoka jakość wykonania i bezpieczne dla środowiska, tradycyjne metody produkcji wyróżniają porcelanę Seltmann Weiden Bavaria. Sygnatury „Made in Germany” są więc wyznacznikiem, do którego powinny dążyć wszystkie zakłady produkujące porcelanę. Naczynia tej marki mają w sobie nie tylko wiele wdzięku i eleganckiego designu, ale cechuje je również wytrzymałość. Doskonale sprawdzają się do stosowania zarówno w zmywarce, kuchence mikrofalowej, jak i piekarniku do 220°C.

Jeżeli poszukujesz porcelany, która zostanie z Tobą na długie lata użytkowania, Seltmann Weiden zdecydowanie powinno Cię zainteresować. To połączenie jakości z wyjątkowym designem.