Darmowa dostawa od 150 zł

ROMERO BRITTO

Filters
Filtry produktów Produkty 1 - 64 z 68 Produktów
Categories
Marka produktu
Materiał
Pomysł na prezent
Kolekcje specjalne
Filtr Promocje Bestseller
Kategorie produktów
Categories
Marka produktu
Materiał
Pomysł na prezent
Kolekcje specjalne
Filtr Promocje Bestseller

Pokazuje 1-64 z 68 produktów

Romero Britto

Pop-artowy malarz i rzeźbiarz Romero Britto zaliczany jest do grona czołowych artystów sztuki współczesnej, którego obrazy, rzeźby i instalacje spotkać możemy na całym świecie. Styl Britto charkteryzuje krzykliwa kolorystyka graffiti i wyraziste wielowymiarowe kubistyczne motywy. Urodzony w 1963 roku w Brazylii artysta jest samoukiem. Mimo to  jego prace, dziś ikony stylu, wystawiane są w galeriach i muzeach w ponad 100 krajach.

Ponadto, Romero Britto zasłynął również jako twórca dużych, kolorowych instalacji ulicznych w największych miastach świata. Dzięki żywym kolorom i radosnym motywom prace artysty przemawiają do nas w wizualnym języku nadziei i szczęścia. Dzięki temu uczucia te stają się dla nas namacalne. Co więcej Britto wierzy, że rolą artysty jest wywoływanie pozytywnych zmian. Dlatego też chętnie udziela się w działalności charytatywnej i wspiera wiele ważnych, światowych inicjatyw.

Współpraca artysty z marką Goebel zaowocowała powstaniem kolorowej, radosnej kolekcji dodatków do dekoracji wnętrz, a także porcelanowych przedmiotów użytkowych. Przede wszystkim składa się ona z dużych przedmiotów dekoracyjnych, takich jak porcelanowe figury, talerze oraz wazony z porcelany. Poza tym, motywy z prac Britto znajdziemy również na uroczych kubkach porcelanowych  i porcelanowych filiżankach do espresso. Wśród nowości w kolekcji Romero Britto pojawiły się zestawy dzbanek do herbaty z filiżanką oraz porcelanowe duże filiżanki zwane jumbo.