Porcelana Vista Alegre – portugalska doskonałość

Vista Alegre porcelana sklep

Wybrane kolekcje portugalskiej porcelany Vista Alegre dostępne są u nas od ręki. Pozostałe produkty sprowadzimy na indywidualne zamówienie w najkrótszym możliwym czasie. Sprawdź sam!

Fabryka porcelany Vista Alegre

Porcelana Vista Alegre produkowana jest w fabryce powstałej już w 1824 w Ílhavo, w regionie Aveiro w Portugalii. Jej założycielem był przez 19 letni wizjoner José Ferreira Pinto Basto. Fabryka Vista Alegre była  zawsze ściśle związana z historią i życiem kulturalnym Portugalii. Pozwoliło to jej zyskać wyjątkową sławę na skalę międzynarodową. Sukcesem porcelany Vista Alegre jest bez wątpienia innowacyjne i kreatywne podejście. Łączy ono wiedzę techniczną z walorami artystycznymi wynikającymi z prawie 200 letniego doświadczenia. Ponadto rygorystyczne podejście do jakości pracy ręcznej pozwala zachować bezcenne dziedzictwo artystyczne, które stale się wzbogaca. To właśnie połączenie historii i nowoczesności stawia porcelanę Vista Alegre w czołówce tej branży.

logo Vista Alegre

Firma współpracuje na bieżąco z prestiżowymi projektantami na całym świecie, takimi jak Sam Baron, Carsten Gollnick, Brunno Jahara, Bartek Mejor, Karima Rashida, Joana Vasconcelos i Nery. Marka nawiązała również współpracę z Christianem Lacroix Maison. Zaprojektował on kolekcje porcelany, takie jak Butterfly Parade, Forum, Picassiette i Sol Y Sombra. Z kolei król mody wieczorowej, Oscar de la Renta, jest autorem serwisu Coralina. Owocem tej współpracy jest oczywiście nowoczesna zastawa stołowa, która jest jednocześnie głęboko zakorzeniona w tradycji produkcji porcelany Vista Alegre.

Porcelana Vista Alegre to niewątpliwie unikatowe, wysokiej jakości zastawy stołowe. Znajdziecie je w domach znanych osobistości, w pałacach królewskich, a także w niezliczonych ambasadach i instytucjach publicznych. Produkty Vista Alegre to synonim doskonałości i niezrównanego kunsztu. Marka zdobyła wiele nagród z dziedziny designu w renomowanych konkursach typu German Design Award, czy też Reddot Award. Porcelanę Vista Alegre obejrzeć można w najbardziej znaczących muzeach na całym świecie, takich jak np.: Metropolitan Museum of Art (MoMA) w Nowym Yorku.

Porcelana Vista Alegre - sukcesy

Vista Alegre Heritage Museum

Jednym z najwiekszych sukcesów Vista Alegre jest z pewnością zwycięstwo w konkursie RegioStars 2018. Projekt „Vista Alegre Heritage Museum” pobudził turystykę w portugalskiej gminie Ílhavo, a działania reindustrializacji uratowały fabrykę. Dzięki nim utrzymano, a nawet utworzono nowe miejsca pracy. Poza tym Ílhavo pojawiło się na mapie jako miejsce warte odwiedzenia.

fabryka porcelany Vista Alegre

Pałac Vista Alegre

Głównym punkt projektu „Vista Alegre Heritage Museum” jest wystawa muzealna mieszcząca się w siedemnastowiecznym pałacu w miejscowości Ilhavo. Pałac ten swego czasu zamieszkiwało 7 pokoleń rodziny założyciela fabryki José Ferreira Pinto Basto. Poza muzeum znajduje się w nim również sklep firmowy i outlet.

fabryka porcelany Vista Alegre

José Ferreira Pinto Basto

Założyciel fabryki, José Ferreira Pinto Basto, był człowiekiem z ogromną inicjatywą. Fabryka pod jego przewodnictwem wyjątkowo dbała o swoich pracowników i ich rodziny. Poniżej popiersie założyciela i reprodukcja zdjęcia założycieli, kierownictwa oraz pracowników fabryki z rodzinami.

fabryka porcelany Vista Alegre

Muzeum Vista Alegre

Wyjątkowa ekspozycja muzealna prezentuje zarówno historię i rozwój fabryki, jak również dokonania rodziny Pinto Basto. Ponadto, w muzeum znajdują się najciekawsze i najcenniejsze wyroby porcelanowe, które powstały w fabryce na przestrzeni lat od momentu jej powstania w 1824r.

fabryka porcelany Vista Alegre

Straż pożarna Vista Alegre

Założona w 1880 r. straż pożarna Vista Alegre jest najstarszą prywatną jednostką straży pożarnej w Portugalii. Jednostka istnieje do dziś i wspiera zawodową straż w regionie.

fabryka porcelany Vista Alegre

Kaplica Vista Alegre

Niezwykła, siedemnastowieczna barokowa kaplica stanowi część zabudowań pałacowych Vista Alegre. Świątynia ma status zabytku narodowego od 1910 r.

fabryka porcelany Vista Alegre

Marki z historią

Produkty z duszą

Życzliwa obsługa

Pozytywne opinie

Potrzebujesz pomocy?

+48 726 314 110   /   sklep@frasco.pl

facebook instagram pinterest